Kredyty i pożyczki dla firm

Kredyty i pożyczki dla firm

Jakie znaczenie ma dla nas rodzaj konta bankowego?

Posiadając własny biznes mamy wiele możliwości jeśli chodzi o kredyty i pożyczki dla firm. Jednak pytanie brzmi, czy musimy posiadać konto firmowe czy jednak bankowi wystarczy sam fakt, że jesteśmy przedsiębiorstwem?

Otóż jeśli chcemy wziąć kredyt w banku, w jakim mamy otwarty rachunek firmowy, to sprawa jest po prostu znacznie prostsza i często okazuje się, że mamy lepsze warunki niż w momencie, gdyby przyszło się do banku tak po prostu z ulicy, albo gdyby okazało się, że konta firmowego nie posiadamy. Mimo to banki zachęcają wszystkich do skorzystania właśnie z ich usług i to wcale nie oznacza, że warunki będą złe – stali klienci po prostu zawsze otrzymują coś na trochę lepszych zasadach i jest to normalne.

Czasami może okazać się, że w innej, obcym banku dostaniemy znacznie lepsze kredyty i pożyczki dla firm, no i okaże się, że warto bank zmienić. Opcje są różne, tym bardziej że instytucji finansowych jest teraz całkiem sporo i że konkurencja też jest całkiem duża. Banki muszą walczyć o klienta, już nie jest tak, że to my musimy walczyć o kredyt. Czasy się zmieniają.

Jakie są plusy i minusy kredytów dla firm?

Zalety:

  • dostosowanie wielkości kredytu do potrzeb i profilu działalności firmy,
  • pomoc specjalistów, którzy wydają opinię o danej inwestycji, a także pomagają np. napisać biznesplan czy mogą zaproponować alternatywne źródła finansowania,
  • powiększenie wartości inwestycji, a tym samym wartości majątku firmy (dot. rat kredytu inwestycyjnego),
  • zachowanie płynności finansowej firmy (kredyt obrotowy).

Wady:

  • brak zdolności kredytowej zwłaszcza w przypadku nowo powstałych firm,
  • dość długi proces zbierania dokumentów i weryfikacji wniosku kredytowego,
  • konieczność spłacania rat i odsetek, co stanowi obciążenie dla firmy,
  • zaciągnięcie kredytu bankowego zmniejsza zdolność kredytową

Nad zaciągnięciem kredytu czy pożyczki trzeba się dobrze zastanowić. Najlepiej rozważyć inne źródła finansowania, które będą odpowiednio dostosowane do wielkości naszej firmy i jej potrzeb. Wybór w tej chwili jest na tyle duży, że na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *