Leasing jako forma inwestycji

Leasing metodą inwestowania?

Leasing metodą inwestowania?

Posiadając firmę bardzo często jesteśmy namawiani do podjęcia jakiejś inwestycji. Nierzadko same banki próbują nas do tego przekonać, dzwoniąc albo wysyłając listy, w których przedstawiają możliwości kredytowe czy leasingowe. To właśnie leasing jest obecnie najbardziej popularny i do niego namawia się firmy najbardziej.

W pewnym sensie leasing jako forma inwestycji jest opłacalny, ale oczywiście nie dla każdego. Wszystko zależy od tego, czy jest to długo czy krótkoterminowa inwestycja. Jeśli traktuje się go w taki sposób, to trzeba przede wszystkim mieć sporą ilość dochodów co miesiąc. Leasing zazwyczaj dotyczy samochodów czy maszyn, za które miesięcznie płaci się niemało.

Dla wielu osób leasing, to po prostu sposób na zdobycie tego, czego chcą, np. samochodu do pracy albo oferowania jakiś usług, bez konieczności angażowania w to dużych środków własnych lub brania kredytu. Najczęściej z leasingu oczywiście korzystają osoby posiadające firmy związane z transportem albo takie, które mają przedstawicieli handlowych. Inni po prostu potrzebują floty samochodowej dla swoich pracowników, znajdujących się na kierowniczych stanowiskach. Wbrew pozorom takich firm jest całkiem spora ilość i jest to dla nich wygodna forma zdobycia dobrego samochodu bez konieczności wydawania gotówki.

Zalety leasingu

Tak naprawdę plusów dla leasingobiorcy jest więcej, dotyczy to zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy leasingowe nie sprawdzają swoich klientów tak dokładnie, jak banki, dzięki czemu umowę leasingową można podpisać szybciej i łatwiej niż umowę kredytową i jest ona bardziej elastyczna. Poza tym firmy te mają możliwość wynegocjowania korzystniejszych warunków zakupu przedmiotu leasingu oraz związanych z nim usług, takich jak serwis czy ubezpieczenie. Dzięki temu koszty leasingu są mniejsze niż koszt przedmiotu zakupionego za gotówkę w sklepie. Dodatkowym atutem leasingu (dot. leasingu operacyjnego) są niższe podatki, ponieważ raty leasingowe stanowią w całości koszt uzyskania przychodu firmy.

Biorąc pod uwagę zalety leasingu można stwierdzić, że jako metoda inwestowania sprawdza się świetnie i ma w sobie potencjał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *