Czy tanie fotele biurowe to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy?

Czy tanie fotele biurowe to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy?

​Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale zakup foteli do naszej firmy to naprawdę bardzo istotna kwestia. Mają one realny wpływ nie tylko na wygodę pracy naszych pracowników, ale również na ich zdrowie oraz na wydajność ich pracy. Żaden z pracodawców nie lubi, gdy pracownik zmuszony jest do korzystania z L4, zależy mu tez na tym, by pracownicy pracowali jak najlepiej – w takim wypadku warto zainwestować w fotele odpowiedniej klasy, które im w tym pomogą.

Odpowiadając jednak na pytanie zawarte w tytule – w wielu przypadkach najtańsze fotele będą po prostu złym rozwiązaniem. Nie są one ani wygodne, ani ergonomiczne, przez co praca w nich – zwłaszcza gdy nie będą już najnowsze – może okazać się prawdziwą katorgą. Nie znaczy to jednak, że każdy z naszych pracowników musi posiadać wspaniały, skórzany fotel. W tym wypadku można zdecydować się na kilka kompromisów, które obniżą ceny foteli, jednak w niektórych kwestiach musimy pozostać nieugięci – pracownicy jednak będą nam z tego powodu wdzięczni.

Ergonomia to podstawa

Kiedy poszukujemy foteli do naszej firmy, w pierwsze kolejności powinniśmy skupić się na tym, by nasz fotel był ergonomiczny. Oznacza to, że powinien być on jak najbardziej dopasowany do wymagań naszych pracowników, związanych z ich fizyczną budową. Ergonomia często objawia się tym, że wiele elementów posiada opcję regulacji, dzięki czemu możemy je idealnie dopasować do wymagań naszych pracowników.

Podstawa to regulacja wysokości naszego fotela. Pamiętajmy również o tym, że powinien on posiadać zarówno podłokietniki (opcja obowiązkowa), jak i zagłówek (opcja wskazana) – oba te elementy mogą być również regulowane. Nie zapominajmy również o regulowanym oparciu. Poza tym, że powinno być ono profilowane, powinniśmy również posiadać opcję jego regulacji. Oparcie powinno również w łatwy i wygodny sposób się odchylać, powinno mieć również opcję regulowania siły, jaka jest potrzebna, by fotel się wychylał.

Samo siedzisko również może okazać się regulowane. W tym przypadku nie powinno być oni ani nazbyt głębokie, ani płytkie – w praktyce siedzisko powinno sięgać nam w okolice 2/3 naszego uda.

Widać więc, że poza takimi rozwiązaniami, jak zagłówek czy poszuka lędźwiowa, opcje regulacji poszczególnych elementów są bardziej, niż wskazane. Dzięki temu pracownik będzie mógł np. idealnie dopasować fotel do tego, by jego nogi opierały się na podłodze i to pod kątem 90 stopni. W tym jednak przypadku warto rozważyć również podnóżki dla naszych pracowników, jednak nie wszyscy są ich fanami, warto więc o to zapytać, zanim dokonamy zakupu.

Solidność i wykorzystane materiały

Oczywiste jest, że fotel powinien być solidny i wykonany z jak najlepszej jakości materiałów – przełoży się to nie tylko na długą wygodę jego użytkowania, ale również na to, by po prostu się nie zepsuł. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na długość gwarancji danego modelu – często wynosi ona 2 lub 3 lata, lecz zdarzają się i takie, których gwarancja obejmuje nawet 10 lat! Pamiętajmy, że najlepszym materiałem, z którego może być wykonany fotel, jest oczywiście naturalna skóra. Opcja ta ma jednak zasadniczą wadę – generują naprawdę duże koszty, których zapewne chcemy uniknąć. O skórę trzeba również dbać, aby nie zaczęła się ona łuszczyć i niszczyć.

Nie warto decydować się na skórę ekologiczną – jest ona tańsza, to fakt, jednak często nietrwała a do tego sprawia, że oparcie ma utrudnioną funkcję oddychania i przepuszczania powietrza, przez co plecy naszych pracowników – zwłaszcza latem – mogą się nie tylko pocić lub wręcz przyklejać do oparcia.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się specjalna membrana. Nie prezentuje się ona na pierwszy rzut oka najwygodniej, na pewno w porównaniu do foteli ze sztucznej skóry, lecz to tylko wrażenie – membrana naprawdę dobrze się sprawuje, zwłaszcza gdy posiada specjalną poduszkę lędźwiową. Dodatkowo, idealnie przepuszcza powietrze, nie brudzi się i jest naprawdę trwała. Bardzo wiele najpopularniejszych foteli w stosunkowo niskiej cenie to właśnie fotele wykonane częściowo z membrany.

Pamiętajmy, by sprawdzić również inne, ważne kwestie. Fotel musi być stabilny. Dobierzmy rodzaj kółek do powierzani, którą mamy w biurze – w końcu nie chcemy, by porysowały nam one np. parkiet. Jeżeli jest z tym problem – warto zainwestować w specjalną, ochronną matę na podłogę. Sprawdźmy, czy poszczególne mechanizmy wykonane są z solidnej jakości metalu, czy działają sprawnie i czy nic się nie zacina. Istotna może okazać się również maksymalna waga, którą jest dopuszczalna dla danego fotela – zwłaszcza jeżeli posiadamy pracowników o nieprzeciętnie dużej wadze.

Dzięki tym wszystkim wskazówkom uda Wam się kupić fotel odpowiedni dla swoich pracowników, przy czym niekoniecznie będzie on drogi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu OtoMeble.pl – mają oni w swojej ofercie ogrom znakomitych foteli w naprawdę okazyjnych cenach. Często można liczyć również na dodatkowe rabaty oraz zawsze na znakomitą obsługę, która pomoże nam dobrać fotele idealnie dopasowane do naszego budżetu i wymagań naszych pracowników!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *