Fotele biurowe – krótki poradnik dla kupującego

Fotele biurowe – krótki poradnik dla kupującego

Współcześnie zwracamy wielką uwagę na wnętrza, w których mieszkamy i kącik komputerowy, przy którym spędzamy sporą cześć swojego życia. Komputer stał się bowiem rzeczą, która służy nam nie tylko w pracy, ale również w domowych pieleszach. Dbamy o biurko, o odpowiednie oświetlenie, bądź wentylację. A co z krzesłem?

Pożyteczny wydatek

Zakup odpowiedniego fotela biurowego będzie nas na pewno trochę kosztował. Wydatek kilkuset złotych zwróci się jednak z nawiązką! Wiąże się bowiem z polepszeniem komfortu naszej pracy oraz stanu naszego zdrowia! Zła pozycja, jaką przyjmujemy podczas siedzenia, bądź też niewłaściwie dopasowany fotel, wiąże się z powstaniem licznych odkształceń oraz bólu w różnych częściach naszego ciała – przede wszystkim kręgosłupa!

Wybór odpowiedniego fotela

Czym jest ergonomia? Wszystkim tym, co łączy się z maksymalną użytecznością i poręcznością! To właśnie nią powinniśmy się kierować, wybierając swój wymarzony fotel! Dobry fotel biurowy powinien mieć jak największą możliwość regulacji. Regulacja wysokości w pionie nie jest już wymysłem, lecz po prostu standardem! Podobnie podlegać regulacji powinno oparcie. Całość zaś powinna mieć możliwość lekkiego „bujania się” , czyli bezpiecznego odchylenia do tyłu. Wielkie znaczenie mają również podłokietniki, które powinniśmy móc dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Na rynku dostępne są różne rodzaje fotele i możemy wybrać taki, jaki będzie nam najbardziej odpowiadał. Może to być fotel klasyczny, może nowoczesny, może posiadać pełne oparcie, a może być wyposażony nawet i w zagłówek!
Ostatni z wymienionych jest jednym z najzdrowszych. Czemu? Dlatego, że ludzka głowa nie ma żadnego oparcia, próbujemy ją trzymać poprawnie, ma tendencję do opadania i wysuwania się do przodu. Prowadzi to do zabawnego ułożenia ciała – jak gdyby reszta goniła głowę. Zastosowanie zagłówków daje naszej głowie odpowiedni komfort i umożliwia utrzymanie prawidłowej postawy. Materiał, z którego wykonane jest siedzisko, jest także niezmiernie ważny! Najgorszy typ to tworzywo skóropodobne. Mocno się nagrzewa po dłuższym czasie siedzenia, klei do naszego ciała i nie jest przyjemny w dotyku. Co prawda jest nieco tańszy, ale lepiej zainwestować w skórę sztuczną (ekologiczną!).
Krzesła wyściełane miękkim materiałem (najpopularniejsze) mają jedną wadę – niską odporność na zabrudzenia.
Za to pozwalają naszej skórze swobodnie oddychać! Na koniec należy jeszcze wspomnieć o wadze idealnegofotela biurowego! Dobrze jest wybrać takie, które swoim ciężarem zapewni naszemu ciału stabilność i odpowiednie podparcie!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *