Marzysz o produktywnych pracownikach – zainwestuj w dobre fotele biurowe

Marzysz o produktywnych pracownikach – zainwestuj w dobre fotele biurowe

Powszechnie wiadomo, że człowiek spędza, na co dzień, bardzo dużo czasu za tzw. biurkiem, czy ze względu na pracę jaką wykonuje, czy też ze względu na formę spędzania wolnego czasu przed komputerem. Stąd priorytetową wręcz kwestię stanowi wybór wygodnego, dopasowanego krzesła o najlepszej jakości, który posłuży jako podpora naszego kręgosłupa, który narażony jest na różne przeciążenia w ciągu kilkugodzinnej pozycji siedzącej. Jak dobrać odpowiedni mebel, który w pełni zaspokoi nasze potrzeby, jak również potrzeby pracowników?

Wydajność pracownika

Efektywność pracownika zależy przede wszystkim od jego indywidualnych cech, od jego poziomu ambicji, motywacji, a także spełnienia zawodowego. Jednakże na produktywność ma wpływ także stan jego zdrowia. Jeżeli więc pracownik skarży się na ból pleców, zawroty oraz bóle głowy należy pamiętać, że fakt ten spowodowany jest właśnie niepraktycznym i źle dobranym siedziskiem. Wniosek nasuwa się sam. Niewłaściwie dobrany fotel pod względem wzrostu, wagi oraz wysokości może skutecznie zdemolować nam pracowity dzień, przykładając się tym samym do zaniżenia naszej wydajności i nastroju.

Sztandarowe wymogi

Podczas ogromnej selekcji modeli biurowych mebli znajdujących się na rynku, powinno się zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw. Jak wiadomo, niemożliwym jest, aby z każdym pracownikiem można było z osobna wędrować po salonach meblowych
w poszukiwaniu idealnego krzesła dla indywidualnego użytkownika. Trudno sobie również wyobrazić, aby przy każdym biurku w firmie, znajdowało się inne krzesło. W związku z tym, że każdy pracownik jest inny, tzn. różnią się między sobą wzrostem, wagą, czy też posturą ciała, każde krzesło powinno być uniwersalne na tyle, aby mogło dostosować się do każdego z osobna. Powinno być średniej wielkości, z regulacją nachylenia oparcia oraz wysokości. Nie należy zapominać o podłokietnikach, które w istotny sposób poprawiają komfort pracy np. podczas długiej rozmowy telefonicznej. Ważne, żeby krzesło było obrotowe, ponieważ umożliwia ono pracę bez każdorazowego wstawania.

Najlepsze rozwiązanie

Rynek krzeseł biurowych jest tak wielki, że nie trzeba wydawać kroci pieniędzy na wysublimowane modele. Krzesło powinno poddawać się regulacji w każdej możliwej jego części tak, aby możliwe było dostosowanie go do indywidualnych potrzeb. Jednak przy zakupie krzeseł pierwszorzędną sprawą powinno być dobro pracowników, by mogli pracować w jak najlepszych warunkach w celu poprawy ich wydajności.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *